Po co jest potrzebne systematyczne wykonywanie kopii zapasowych plików i baz danych Twojej strony

1 Poważna awaria lub atak hakera mogą całkowicie pozbawić Cię dostępu do Twoich plików.

2 Przypadkowe usunięcie pliku z Twojej strony www może spowodować błędy w jej działaniu. Może też całkowicie uniemożliwić do niej dostęp Twoim klientom.

3 Niepowodzenie podczas aktualizacji oprogramowania może spowodować błędne działanie lub całkowitą awarię strony.

4 Poważna awaria u dostawcy hostingu na jakim jest Twoja strona uniemożliwiająca jej odzyskanie. Nie wszystkie hostingi wykonują często kopie zapsowe.

To tylko niektóre z najważniejszych powodów dlaczego tak ważne jest wykonywanie kopii zapasowej plików

Wykonując kopię zapisujemy wszystkie pliki i bazy danych. W razie awarii lub skasowania pliku wystarczy email z prośbą o przywrócenie jednego pliku lub całej ostatnio wykonanej kopii Twojej strony.

Prowadząc firmę Twoja strona internetowa musi być cały czas dostępna byś nie tracił potencjalnych klientów. Pamiętaj też że niedostępność Twojej strony może obniżyć jej pozycję w wyszukiwarkach np. Google


Jak odbywa się proces wykonywania kopii zapasowej, jak przechowywane są dane.

Po podpisaniu umowy przekazujesz dane dostępu do Twojego serwera w celu wykonania kopii zapasowej. Kopia może być wykonana jednorazowo jeżeli posiadasz stronę niewymagającą częstych zmian lub okresowo np. co miesiąc

Kopie plików stron i baz danych przechowywane są na 2 niezależnych dyskach tak by w razie awarii jednego z nich Twoje dane nie zostały skasowane. Dyski nie są połączone z Twoim serwerem na stałe, jedynie podczas kopiowania plików.

Po otrzymaniu zgłoszenia i ustaleniu szczegółów przywrócenia kopii zapasowych przystępujemy praktycznie natychmiast do przywrócenia pełnej sprawności Twojej strony www. Cały proces trwa od kilku minut do kilku godzin.


Formularz darmowej wyceny

Wypełnij niezobowiązujący formularz darmowej wyceny. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób w celu ustalenia warunków ewentualnej współpracy.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Adres Twojej strony internetowej

Jak często mają być wykonywane kopie zapasowe
Tylko jeden razCo miesiącCo 3 miesiąceCo pół rokuCo roku

Jak mamy się z Tobą skontaktować
Tylko poprzez adres emailTylko telefonicznieTelefonicznie lub poprzez email

Dodatkowe informacje i pytania

Najczęściej zadawane pytanie

Jak przechowywane są pliki i bazy danych?
Nie chcę udostępniać na stałe haseł do serwera.